sobota 19. septembra 2015

Album tak trochu vintage 09

Najnovší výtvor, bol tvorený na želanie. Podmienka bola hnedá, červená, srdiečka, kotva, štvorlístok a nie modrý a ružový. 
Moje tvorivé zásoby však hýria farbami, zachránili ma však Gorjuss sady od Docrafts. Tieto sady bývajú tmavšie a vhodné na moje tak trochu vintage tvorenie.

Album má 6 listov, tvorených z hrubých kartónových dosiek. Vrchnú časť som ozdobila kovovým prívesokom kariet. Kovové prívesky sú vďačné ozdôbky :) Taktiež troma odtieňmi gombíkov, živicovú kotvu. Konečne som aj ja začala tvoriť s týmito úžasnými ozdobami. Vyzerá to nááádherne. Je to slabé slovo. Krásne to oživý celý projekt. Ďalej som použila čipku a bordúru embossovanú, ktorú som si vytvorila na Xpresse.
Na lepenie gombíkov a komponentov som použila lepidlo v pere. Je veľmi silné a mám s ním iba dobré skúsenosti. Treba chvíľu silno pritláčať a nechať preschnúť 15 minút. Občas ešte prefúknem embossingovou pištoľou, ak potrebujem urýchliť schnutie. Lepidlo nájdete TU(klikni)
Aby sa k fotkám dal písať aj text, často používam kartičky ktoré si sama vytvorím cez Photoshop. Netreba sa ho báť, je to výborná pomôcka nielen pre grafikov, ale aj pre scrapperky. Na začiatok stačí Photoshop Elements, nieje tak drahý ako jeho plná verzia. Pravú časť som ozdobila washi páskou.Vždy musím mať zásobu ozdobne tvarovaných notelesov. A tento červeno biely kockovaný mi sem "zapasoval". Vrchnú časť som jemne ozdobila štvorlístkom, ktorý bol tiež z jednou z podmienok. Pravú časť som ozdobila kartičkou vytvorenou cez Photoshop, aj použitý balón je z Photoshopu,  gombíkovou razitkovou potlačou a čerešničkovou svorkou.Ľavú časť som ozdobila vtáčikovou bordúrou vyrezanou s vyrezávačkou od Marty Stewart, navrstvila papierom s embossingovým pásikom a drobnými striebornými fóliovými srdiečkami. Na pravú časť som použila opäť živicovú ozdôbku, ktorú som rozlomila na dve časti, aby som mohla ozdobiť dva protichodné rohy. Tieto ozdôbky som ešte potrela poduškou a zatrela lepidlom, aby sa farba neošúchavala.Opäť som využila svoj obľúbený Xpress a embossingovú šablónu 15x15cm Herringbone a 3 bielymi gombíkmi, ten v strede bol potretý lepidlom a následne striebornými glitrami. Pravú časť som ozdobila vlastnoručne vyrobenou kartičkou, gombíkmi a 3D fóliovým motýľom.Zadná strana je vždy tak trochu oriešok. Keď tak na tým rozmýšľam aj úvodná. Zadnú stranu väčšinou ozdobím viac, nakoľko väčšinou sa na zadnú nelepia fotky. Je možné tam napísať venovanie, spoločné spomienky atď. Stránka bola ozdobená kartičkou so série Gorjuss, bola súčasť papierovej sady. Taktiež srdiečkovým gombíkom, ten bol vložený ako darček k jednému z časopisov Creativity. Často pri svojej tvorbe používam darčeky z týchto časopisov. Vždy je tam priložený nejaký zaujímavý darček či už razítka, papiere, alebo rôzne druhy ozdôbok. Časopisy nájdete TU(klikni). A bublinová kartička so srdiečkom je opäť photoshopový výtvor.Prajem pekný tvorivý deň. Ja práve pripravujem veci na zajtrajší kurz, ktorý organizujem. Scrapbooking pre začiatočníkov. Ak sa chcete niečomu novému priučiť, rada Vás uvítam v našom ateliéri. Naše kurzy nájdete TU(klikni).


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára